ROV14-681K-S
Mfr.Part #
ROV14-681K-S
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 680V 4.5KA DISC 14MM
Current - Surge :
4.5kA
Capacitance @ Frequency :
312pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Typ) :
680V
Maximum DC Volts :
560V
Packaging :
Bag
Maximum AC Volts :
420V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Energy :
172J
Varistor Voltage (Max) :
748V
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Min) :
612V
Published :
Datasheets
ROV14-681K-S
Introducing Littelfuse ROV14-681K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 14mm, ROV14-681K-S pinout, ROV14-681K-S datasheet PDF, ROV14-681K-S amp .Beyond Littelfuse ROV14-681K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.