ROV14-301K
Mfr.Part #
ROV14-301K
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 300V 4.5KA DISC 14MM
Maximum AC Volts :
195V
Varistor Voltage (Typ) :
300V
Capacitance @ Frequency :
650pF @ 1kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Max) :
330V
Energy :
84J
Current - Surge :
4.5kA
Maximum DC Volts :
250V
Varistor Voltage (Min) :
270V
Package / Case :
Disc 14mm
Datasheets
ROV14-301K
Introducing Littelfuse ROV14-301K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 14mm, ROV14-301K pinout, ROV14-301K datasheet PDF, ROV14-301K amp .Beyond Littelfuse ROV14-301K ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.