ROV10H621K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROV10H621K
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 620V 3.5KA DISC 10MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage (Min) :
558V
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance @ Frequency :
160pF @ 1kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Disc 10mm
Current - Surge :
3.5kA
Maximum DC Volts :
505V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Energy :
107J
Varistor Voltage (Typ) :
620V
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Max) :
682V
Published :
Maximum AC Volts :
385V
Datasheets
ROV10H621K
Introducing Littelfuse ROV10H621K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 10mm, ROV10H621K pinout, ROV10H621K datasheet PDF, ROV10H621K amp .Beyond Littelfuse ROV10H621K ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.