ROV10H151K-2
Mfr.Part #
ROV10H151K-2
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 150V 3.5KA DISC 10MM
Varistor Voltage (Max) :
165V
Capacitance @ Frequency :
730pF @ 1kHz
Maximum DC Volts :
125V
Energy :
25J
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Current - Surge :
3.5kA
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ) :
150V
Varistor Voltage (Min) :
135V
Maximum AC Volts :
95V
Datasheets
ROV10H151K-2
Introducing Littelfuse ROV10H151K-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 10mm, Mounting Type:Through Hole, ROV10H151K-2 pinout, ROV10H151K-2 datasheet PDF, ROV10H151K-2 amp .Beyond Littelfuse ROV10H151K-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.