ROV10-911K-2
Mfr.Part #
ROV10-911K-2
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 910V 2.5KA DISC 10MM
Varistor Voltage (Max) :
1.001kV
Maximum AC Volts :
550V
Energy :
102J
Capacitance @ Frequency :
111pF @ 1kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Current - Surge :
2.5kA
Varistor Voltage (Min) :
819V
Package / Case :
Disc 10mm
Maximum DC Volts :
745V
Varistor Voltage (Typ) :
910V
Datasheets
ROV10-911K-2
Introducing Littelfuse ROV10-911K-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 10mm, ROV10-911K-2 pinout, ROV10-911K-2 datasheet PDF, ROV10-911K-2 amp .Beyond Littelfuse ROV10-911K-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.