ROV10-751K
Mfr.Part #
ROV10-751K
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 750V 2.5KA DISC 10MM
Packaging :
Bag
Current - Surge :
2.5kA
Varistor Voltage (Typ) :
750V
Package / Case :
Disc 10mm
Maximum AC Volts :
460V
Energy :
90J
Varistor Voltage (Min) :
675V
Varistor Voltage (Max) :
825V
Capacitance @ Frequency :
133pF @ 1kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Maximum DC Volts :
615V
Datasheets
ROV10-751K
Introducing Littelfuse ROV10-751K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 10mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV10-751K pinout, ROV10-751K datasheet PDF, ROV10-751K amp .Beyond Littelfuse ROV10-751K ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.