ROV10-301K-2
Mfr.Part #
ROV10-301K-2
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 300V 2.5KA DISC 10MM
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Energy :
42J
Capacitance @ Frequency :
278pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Min) :
270V
Varistor Voltage (Max) :
330V
Varistor Voltage (Typ) :
300V
Current - Surge :
2.5kA
Package / Case :
Disc 10mm
Published :
Maximum AC Volts :
195V
Maximum DC Volts :
250V
Datasheets
ROV10-301K-2
Introducing Littelfuse ROV10-301K-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10mm, ROV10-301K-2 pinout, ROV10-301K-2 datasheet PDF, ROV10-301K-2 amp .Beyond Littelfuse ROV10-301K-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.