ROV10-271K
Mfr.Part #
ROV10-271K
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 270V 2.5KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
334pF @ 1kHz
Maximum DC Volts :
225V
Package / Case :
Disc 10mm
Energy :
39.5J
Published :
Varistor Voltage (Max) :
297V
Varistor Voltage (Min) :
243V
Varistor Voltage (Typ) :
270V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Packaging :
Bulk
Maximum AC Volts :
175V
Current - Surge :
2.5kA
Datasheets
ROV10-271K
Introducing Littelfuse ROV10-271K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 10mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV10-271K pinout, ROV10-271K datasheet PDF, ROV10-271K amp .Beyond Littelfuse ROV10-271K ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.