ROV07H681K
Mfr.Part #
ROV07H681K
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 680V 1.75KA DISC 7MM
Package / Case :
Disc 7mm
Maximum AC Volts :
420V
Varistor Voltage (Max) :
748V
Varistor Voltage (Typ) :
680V
Current - Surge :
1.75kA
Energy :
56J
Maximum DC Volts :
560V
Capacitance @ Frequency :
80pF @ 1kHz
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Varistor Voltage (Min) :
612V
Datasheets
ROV07H681K
Introducing Littelfuse ROV07H681K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 7mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, ROV07H681K pinout, ROV07H681K datasheet PDF, ROV07H681K amp .Beyond Littelfuse ROV07H681K ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.