ROV07H301K-2
Mfr.Part #
ROV07H301K-2
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 300V 1.75KA DISC 7MM
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Energy :
26J
Varistor Voltage (Typ) :
300V
Varistor Voltage (Max) :
330V
Current - Surge :
1.75kA
Capacitance @ Frequency :
140pF @ 1kHz
Maximum AC Volts :
195V
Varistor Voltage (Min) :
270V
Maximum DC Volts :
250V
Package / Case :
Disc 7mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Datasheets
ROV07H301K-2
Introducing Littelfuse ROV07H301K-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 7mm, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV07H301K-2 pinout, ROV07H301K-2 datasheet PDF, ROV07H301K-2 amp .Beyond Littelfuse ROV07H301K-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.