ROV07H201K-S-2
Mfr.Part #
ROV07H201K-S-2
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 200V 1.75KA DISC 7MM
Varistor Voltage (Max) :
220V
Energy :
17.5J
Current - Surge :
1.75kA
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Varistor Voltage (Typ) :
200V
Maximum AC Volts :
130V
Varistor Voltage (Min) :
180V
Capacitance @ Frequency :
220pF @ 1kHz
Maximum DC Volts :
170V
Package / Case :
Disc 7mm
Datasheets
ROV07H201K-S-2
Introducing Littelfuse ROV07H201K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 7mm, ROV07H201K-S-2 pinout, ROV07H201K-S-2 datasheet PDF, ROV07H201K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV07H201K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.