ROV07H180M-S-2
Mfr.Part #
ROV07H180M-S-2
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 18V 500A DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
2920pF @ 1kHz
Maximum AC Volts :
11V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Varistor Voltage (Min) :
14.4V
Maximum DC Volts :
14V
Current - Surge :
500A
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ) :
18V
Energy :
1.5J
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Published :
Varistor Voltage (Max) :
21.6V
Datasheets
ROV07H180M-S-2
Introducing Littelfuse ROV07H180M-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 7mm, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, ROV07H180M-S-2 pinout, ROV07H180M-S-2 datasheet PDF, ROV07H180M-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV07H180M-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.