ROV07-820K
Mfr.Part #
ROV07-820K
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 82V 1.2KA DISC 7MM
Maximum DC Volts :
65V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Energy :
5.5J
Varistor Voltage (Min) :
73.8V
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Max) :
90.2V
Maximum AC Volts :
50V
Varistor Voltage (Typ) :
82V
Package / Case :
Disc 7mm
Current - Surge :
1.2kA
Capacitance @ Frequency :
643pF @ 1kHz
Datasheets
ROV07-820K
Introducing Littelfuse ROV07-820K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 7mm, ROV07-820K pinout, ROV07-820K datasheet PDF, ROV07-820K amp .Beyond Littelfuse ROV07-820K ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.