ROV07-751K-2
Mfr.Part #
ROV07-751K-2
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 750V 1.2KA DISC 7MM
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Maximum DC Volts :
615V
Current - Surge :
1.2kA
Varistor Voltage (Typ) :
750V
Maximum AC Volts :
460V
Package / Case :
Disc 7mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Varistor Voltage (Min) :
675V
Capacitance @ Frequency :
74pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Max) :
825V
Published :
Energy :
45J
Datasheets
ROV07-751K-2
Introducing Littelfuse ROV07-751K-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:Disc 7mm, Mounting Type:Through Hole, ROV07-751K-2 pinout, ROV07-751K-2 datasheet PDF, ROV07-751K-2 amp .Beyond Littelfuse ROV07-751K-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.