ROV07-511K
Mfr.Part #
ROV07-511K
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 510V 1.2KA DISC 7MM
Current - Surge :
1.2kA
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Maximum AC Volts :
320V
Energy :
37J
Maximum DC Volts :
418V
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ) :
510V
Varistor Voltage (Max) :
561V
Capacitance @ Frequency :
100pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Min) :
459V
Datasheets
ROV07-511K
Introducing Littelfuse ROV07-511K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:Disc 7mm, Mounting Type:Through Hole, ROV07-511K pinout, ROV07-511K datasheet PDF, ROV07-511K amp .Beyond Littelfuse ROV07-511K ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.