ROV07-201K
Mfr.Part #
ROV07-201K
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 200V 1.2KA DISC 7MM
Maximum AC Volts :
130V
Maximum DC Volts :
170V
Package / Case :
Disc 7mm
Published :
Packaging :
Bag
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Varistor Voltage (Min) :
180V
Capacitance @ Frequency :
224pF @ 1kHz
Current - Surge :
1.2kA
Energy :
14.3J
Varistor Voltage (Max) :
220V
Varistor Voltage (Typ) :
200V
Datasheets
ROV07-201K
Introducing Littelfuse ROV07-201K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 7mm, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, ROV07-201K pinout, ROV07-201K datasheet PDF, ROV07-201K amp .Beyond Littelfuse ROV07-201K ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.