ROV05H180M
Mfr.Part #
ROV05H180M
Package / Case
Disc 5mm
Description
VARISTOR 18V 250A DISC 5MM
Maximum DC Volts :
14V
Current - Surge :
250A
Capacitance @ Frequency :
1120pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Max) :
21.6V
Energy :
0.70J
Package / Case :
Disc 5mm
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Typ) :
18V
Varistor Voltage (Min) :
14.4V
Maximum AC Volts :
11V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Datasheets
ROV05H180M
Introducing Littelfuse ROV05H180M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 5mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, ROV05H180M pinout, ROV05H180M datasheet PDF, ROV05H180M amp .Beyond Littelfuse ROV05H180M ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.