ROV05-511K-2
Mfr.Part #
ROV05-511K-2
Package / Case
Disc 5mm
Description
VARISTOR 510V 400A DISC 5MM
Energy :
18.5J
Current - Surge :
400A
Varistor Voltage (Typ) :
510V
Capacitance @ Frequency :
50pF @ 1kHz
Maximum DC Volts :
418V
Published :
Maximum AC Volts :
320V
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Min) :
459V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Varistor Voltage (Max) :
561V
Datasheets
ROV05-511K-2
Introducing Littelfuse ROV05-511K-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 5mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, ROV05-511K-2 pinout, ROV05-511K-2 datasheet PDF, ROV05-511K-2 amp .Beyond Littelfuse ROV05-511K-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.