ROV05-271K-S-2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROV05-271K-S-2
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 5mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 270V 400A DISC 5MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Varistor Voltage (Max) :
297V
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage (Typ) :
270V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Maximum DC Volts :
225V
Energy :
9.9J
Published :
Varistor Voltage (Min) :
243V
Current - Surge :
400A
Package / Case :
Disc 5mm
Capacitance @ Frequency :
69pF @ 1kHz
Maximum AC Volts :
175V
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ROV05-271K-S-2
Introducing Littelfuse ROV05-271K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 5mm, Mounting Type:Through Hole, ROV05-271K-S-2 pinout, ROV05-271K-S-2 datasheet PDF, ROV05-271K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV05-271K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.