RO1692NFKIT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RO1692NFKIT
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
ANTENNA RADOME OMNI 168-170MHZ
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
RF Antennas
Product Status :
Active
Impedance :
50 OHM
Applications :
Brand :
Mounting :
Bracket Mount
Ingress Protection :
Pulse
Type :
1 λ 2 Radome Omni Outdoor Antenna
Antenna Type :
Features :
Typical Antenna Gain :
1.6 dB
Gain :
1.6dBi
Frequency (Center/Band) :
169MHz
RoHS :
Details
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Height (Max) :
VSWR :
Series :
Frequency Range :
168MHz ~ 170MHz
Product Type :
Antenna Accessories
Product Category :
Antenna Accessories
RF Family/Standard :
Number of Bands :
1
Package :
Bag
Termination :
Mounting Type :
Pole, Wall Mount
Return Loss :
Subcategory :
Antennas
Packaging :
Bulk
Datasheets
RO1692NFKIT
1 Bands - VHF (f < 300MHz) Pole, Wall Mount - 169MHz 1.6dBi Bulk - -