RN06D3572CT5-25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN06D3572CT5-25
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 35.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
35.7 kOhms
Features :
Ratings :
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Composition :
Thin Film
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
Series :
RN
Package :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Product Status :
Active
Datasheets
RN06D3572CT5-25
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. RN06D3572CT5-25
RN Series, Thin Film, 35.7 kOhms, 0.063W, 1/16W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C