RN06B4121CT5-25
Mfr.Part #
RN06B4121CT5-25
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 4.12K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
4.12 kOhms
Size / Dimension :
0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN06B4121CT5-25
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. RN06B4121CT5-25
RN Series, Thin Film, 4.12 kOhms, 0.063W, 1/16W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C