RN06B1332CT5-25
Mfr.Part #
RN06B1332CT5-25
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 13.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
13.3 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm)
Datasheets
RN06B1332CT5-25
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. RN06B1332CT5-25
RN Series, Thin Film, 13.3 kOhms, 0.063W, 1/16W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C