RN04D1022CT10-25
Mfr.Part #
RN04D1022CT10-25
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 10.2K OHM 0.5% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Resistance :
10.2 kOhms
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±0.5%
Height - Seated (Max) :
0.014 (0.35mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN04D1022CT10-25
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. RN04D1022CT10-25
RN Series, Thin Film, 10.2 kOhms, 0.063W, 1/16W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C