RLY60100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLY60100
Manufacturer
Red Lion
Description
SSR RELAY SPST-NO 30A 48-660V
Manufacturer :
Red Lion
Product Category :
Solid State Relays
Housing Material :
Cast Iron
Bearing Type :
Take Up
Sealmaster
Insert Material :
52100 Steel;Black Oxide
Datasheets
RLY60100
RLY60100 datasheet pdf and Solid State Relays product details from Schneider stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V