RL0607-151-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RL0607-151-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 520MA 730MOHM TH
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.224Dia 5.70mm
Height Seated (Max) :
0.287 7.30mm
Series :
RL0607
Frequency - Self Resonant :
4MHz
Type :
Wirewound
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Tolerance :
±10%
Shielding :
Unshielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Saturation :
390mA
Material - Core :
Ferrite
Inductance Frequency - Test :
10kHz
DC Resistance (DCR) :
730mOhm Max
Current Rating (Amps) :
520mA
Factory Lead Time :
111 Weeks
Inductance :
150μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Published :
Datasheets
RL0607-151-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD