RL0603JR-070R025L
Mfr.Part #
RL0603JR-070R025L
Description
RES 0.025 OHM 5% 1/10W 0603
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
33 Weeks
Temperature Coefficient :
±1500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
25mOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
558.8μm
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Thick Film
Max Power Dissipation :
100mW
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RL0603JR-070R025L
YAGEO RL0603JR-070R025L
RL Series, Thick Film, 25mOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C