RL0603FR-7W0R02L
Mfr.Part #
RL0603FR-7W0R02L
Description
RES 0.02 OHM 1% 1/5W 0603
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
200mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
558.8μm
Resistance :
20mOhm
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
24 Weeks
Temperature Coefficient :
±1500ppm/°C
Datasheets
RL0603FR-7W0R02L
YAGEO RL0603FR-7W0R02L
RL Series, Thick Film, 20mOhm, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~125°C