RL0603FR-070R91L
Mfr.Part #
RL0603FR-070R91L
Description
RES 0.91 OHM 1% 1/10W 0603
Packaging :
Cut Tape (CT)
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Resistance :
910mOhm
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
2
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Height :
450μm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
RL0603FR-070R91L
YAGEO RL0603FR-070R91L
RL Series, Thick Film, 910mOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C