RIM-ODC24
Mfr.Part #
RIM-ODC24
Description
DC OUTPUT MODULE 24V
I/O Relay Modules
Package Quantity :
1
Current - Input :
13 mA
Color :
Red
Package :
Bulk
NTE Electronics
Product Status :
Active
Type :
DC Output Module
Current - Output :
50mA
Voltage - Output :
60VAC
Voltage - Input :
24VDC
Voltage :
24 VDC
Datasheets
RIM-ODC24
Introducing I/O Relay Modules NTE Electronics, Inc. RIM-ODC24 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:DC Output Module, Voltage:24 VDC, RIM-ODC24 pinout, RIM-ODC24 datasheet PDF, RIM-ODC24 amp .Beyond I/O Relay Modules NTE Electronics, Inc. RIM-ODC24 ,we also offer 1393028-1, DR-IAC5A, 84130104, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.