RIM-OAC24AM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RIM-OAC24AM
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
Description
SLIM LINE OUTPUT MOD 24V
Stock
95
In Stock :
95
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Product Category :
I/O Relay Modules
Type :
AC Output Module
Voltage - Output :
280VAC
NTE Electronics
Product Status :
Active
RoHS :
Compliant
Current - Input :
14 mA
Voltage - Input :
32VDC
Package Quantity :
1
Current - Output :
50mA