RIM-OAC24A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RIM-OAC24A
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
Description
AC OUTPUT MODULE 24V
Stock
14
In Stock :
14
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Product Category :
I/O Relay Modules
Voltage - Input :
24VDC
Package Quantity :
1
Voltage :
240 VAC
Series :
RIM
Type :
AC Output Module
Color :
Black
Package :
Bulk
Voltage - Output :
280VAC
Current - Input :
14 mA
NTE Electronics
Current - Output :
50mA
Product Status :
Active
Datasheets
RIM-OAC24A
Introducing I/O Relay Modules NTE Electronics, Inc. RIM-OAC24A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:240 VAC, Type:AC Output Module, RIM-OAC24A pinout, RIM-OAC24A datasheet PDF, RIM-OAC24A amp .Beyond I/O Relay Modules NTE Electronics, Inc. RIM-OAC24A ,we also offer 1393028-1, DR-IAC5A, 84130104, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.