RG1005N-162-W-T1
Mfr.Part #
RG1005N-162-W-T1
Description
RES SMD 1.6KOHM 0.05% 1/16W 0402
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
63mW
2
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
25V
Published :
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.05%
Power Rating :
30mW
Height :
406.4μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
1.6kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG1005N-162-W-T1
Susumu RG1005N-162-W-T1
RG Series, Thin Film, 1.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C