RF03N0R6B250CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RF03N0R6B250CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
MLCC 0.6PF 25V NPO 0201
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size Code :
Tolerance :
±0.1pF
Positive Tolerance :
Temperature Coefficient :
NP0
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Multilayer :
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated :
25V
Package / Case :
Mounting Feature :
Surface Mount
Capacitance :
0.6pF