RDC-20-232-75X+
Mfr.Part #
RDC-20-232-75X+
Manufacturer
Mini-Circuits
Package / Case
6-SMD Module
Description
20 DB SMT DIRECTIONAL COUPLER, 5
Stock
959
In Stock :
959
Manufacturer :
Mini-Circuits
Product Category :
RF Directional Coupler
Power - Max :
1W
Product :
Directional Couplers
Impedance :
75 Ohms
Frequency :
5MHz ~ 2.35GHz
Product Status :
Active
Termination Style :
SMD/SMT
Product Type :
Signal Conditioning
Isolation :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Return Loss :
26dB
Coupler Type :
Standard
Insertion Loss :
Series :
Frequency Range :
5 MHz to 2.35 GHz
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Bandwidth :
2345 MHz
Package / Case :
6-SMD Module
Coupling Factor :
20.2 ± 1.3dB
Supplier Device Package :
6-SMD
Package :
Digi-Reel?
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
RDC-20-232-75X+
Introducing RF Directional Coupler Mini-Circuits RDC-20-232-75X+ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Bandwidth:2345 MHz, Package / Case:6-SMD Module, RDC-20-232-75X+ pinout, RDC-20-232-75X+ datasheet PDF, RDC-20-232-75X+ amp .Beyond RF Directional Coupler Mini-Circuits RDC-20-232-75X+ ,we also offer 11305-3S, X3C09P2-30S, X3C19P2-30S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.