RC0100FR-07324KL
Mfr.Part #
RC0100FR-07324KL
Description
RES 324K OHM 1% 1/32W 01005
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
30mW
Factory Lead Time :
24 Weeks
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Resistance :
324kOhm
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Datasheets
RC0100FR-07324KL
YAGEO RC0100FR-07324KL
RC Series, Thick Film, 324kOhm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C