RC0100FR-072M37L
Mfr.Part #
RC0100FR-072M37L
Description
RES 2.37M OHM 1% 1/32W 01005
Factory Lead Time :
24 Weeks
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
30mW
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
2.37MOhm
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Datasheets
RC0100FR-072M37L
YAGEO RC0100FR-072M37L
RC Series, Thick Film, 2.37MOhm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C