RC0100FR-07287RL
Mfr.Part #
RC0100FR-07287RL
Description
RES 287 OHM 1% 1/32W 01005
Max Power Dissipation :
30mW
Resistance :
287Ohm
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Datasheets
RC0100FR-07287RL
YAGEO RC0100FR-07287RL
RC Series, Thick Film, 287Ohm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C