RC0100FR-07140KL
Mfr.Part #
RC0100FR-07140KL
Description
RES 140K OHM 1% 1/32W 01005
Factory Lead Time :
33 Weeks
Resistance :
140kOhm
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
30mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Datasheets
RC0100FR-07140KL
YAGEO RC0100FR-07140KL
RC Series, Thick Film, 140kOhm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C