RB8522-36-1M5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RB8522-36-1M5
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
Package / Case
Vertical, 8 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 1.5MH 36A 2LN TH
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Schaffner EMC, Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
Lead Pitch :
5.08mm
Mount :
Radial, Through Hole
Lead Diameter :
2.2 mm
HTS Code :
Self Resonant Frequency :
400Hz
Depth :
50.5mm
Height :
80mm
Published :
2014
Series :
RB
Inductance :
1.5 mH
Max DC Current :
36A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Package / Case :
Vertical, 8 PC Pin
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Termination :
Radial
DC Resistance (DCR) (Max) :
3mOhm Typ
Tolerance :
50%
Filter Type :
Power Line
Voltage - Rated AC :
600V
Inductance @ Frequency :
1.5mH @ 400Hz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
2.362Lx1.988W 60.00mmx50.50mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated DC :
1kV
Number of Lines :
2
Datasheets
RB8522-36-1M5
Schaffner EMC, Inc. RB8522-36-1M5
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD