RB6522-50-0M3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RB6522-50-0M3
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 250UH 50A 2LN TH
Stock
55
In Stock :
55
Manufacturer :
Schaffner EMC, Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
Size / Dimension :
1.969Lx1.709W 50.00mmx43.40mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
50%
Voltage - Rated DC :
1kV
Depth :
43.4mm
Mounting Type :
Through Hole
Series :
RB
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max DC Current :
50A
Inductance @ Frequency :
250μH @ 400Hz
Self Resonant Frequency :
400Hz
HTS Code :
Current Rating :
50A
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mount :
Radial, Through Hole
Filter Type :
Power Line
Termination :
Radial
Inductance :
250 μH
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.9mOhm Typ
Height :
58mm
Number of Lines :
2
Voltage - Rated AC :
600V
Series Resistance :
900μOhm
Lead Diameter :
2.5 mm
Lead Pitch :
5.08mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Published :
2014
Datasheets
RB6522-50-0M3
Schaffner EMC, Inc. RB6522-50-0M3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD