RA2410HA06
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RA2410HA06
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Package / Case
Hockey Puck
Datasheet
Download
Description
SSR ZERO SW 240V 10A
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Solid State Relays
Number of Pins :
4
Termination Style :
Screw Terminal
Mount :
Screw
RoHS Status :
RoHS Compliant
Overall Length :
58mm
Output Type :
AC, Zero Cross
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
7 Weeks
Control Voltage :
90V
Series :
G3B
Operating Temperature (Max) :
100°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Input Type :
AC
Packaging :
Bulk
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Published :
Package / Case :
Hockey Puck
Voltage - Load :
24V~280V