R71PI3100AA30K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
R71PI3100AA30K
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Film Capacitors
Capacitance :
100nF
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Rated AC :
275V
Height :
11mm
Packaging :
Bulk
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Tolerance :
10%
Depth :
5mm
Lead Pitch :
15mm
Dielectric :
PP
Max Operating Temperature :
110°C
Length :
18mm
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
630V
Datasheets
R71PI3100AA30K
KEMET R71PI3100AA30K
100nF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 275V-AC Through Hole