R585473500
Mfr.Part #
R585473500
Description
SPDT TERMINATED RAMSES SMA 18GHZ
Impedance :
50Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Test Frequency :
18GHz
Voltage - Supply :
24V ~ 30V
Isolation :
60dB (min)
RoHS :
Non-Compliant
Frequency Range :
0Hz ~ 18GHz
Packaging :
Insertion Loss :
0.5dB (max)
Datasheets
R585473500
Radiall USA, Inc. R585473500
General Purpose RF Type SPDT -40°C ~ 85°C 0Hz ~ 18GHz Isolation:60dB (min) Insertion Loss:0.5dB (max) - 50Ohm IIP3:- 24V ~ 30V
R585473500 Overview
There is an optimized performance in this RF Switch because it utilizes the Bulk package.Operating at -40°C ~ 85°C is the recommended temperature for RF Switch's operation.RF light switch is part of the Switches subcategory and can be found in the Switches category.This RF switching belongs to the SPnT family and is known as a RF switching.The RF switch ic has type General Purpose RF.RF Switchs with 24V ~ 30V voltage capabilities can be used.