R577F13002
Mfr.Part #
R577F13002
Package / Case
Module, SMA Connectors
Description
DPDT RAMSES SMA 26.5GHZ FAILSAFE
Voltage - Supply :
24V ~ 30V
Isolation :
50dB (min)
Features :
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Insertion Loss :
0.7dB (max)
Supplier Device Package :
Frequency Range :
0Hz ~ 26.5GHz
Topology :
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Circuit :
DPDT
Impedance :
50Ohm
Test Frequency :
26.5GHz
Series :
DPDT
Datasheets
R577F13002
Radiall USA, Inc. R577F13002
General Purpose RF Type DPDT -25°C ~ 70°C 0Hz ~ 26.5GHz Isolation:50dB (min) Insertion Loss:0.7dB (max) - 50Ohm IIP3:- 24V ~ 30V
R577F13002 Overview
During RF Switch operation, the operating temperature should remain at -25°C ~ 70°C.In the DPDT family, this part palys an important role in RF switching's traget applications.Input RF type General Purpose of the RF switch ic.It is possible to supply 24V ~ 30V volts to the RF Switch.