R577453005
Mfr.Part #
R577453005
Package / Case
Module
Description
DPDT RAMSES SMA 18GHZ LATCHING S
DPDT
Minimum Isolation Voltage :
60 dB
Illumination Color :
P1dB :
Package / Case :
Module
Voltage - Supply :
24V ~ 30V
Topology :
Test Frequency :
18GHz
Radiall
Frequency Range :
0Hz ~ 18GHz
Subcategory :
Switches
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Mounting :
Screw Mount
Lamp Type :
Operating Supply Voltage :
12 V
Brand :
Radiall
Impedance :
50Ohm
Product Category :
Coaxial Switches
Switching Speed :
15000000 ns
Product Type :
Coaxial Switches
Datasheets
R577453005
General Purpose RF Type DPDT -40°C ~ 85°C 0Hz ~ 18GHz Isolation:60dB (min) Insertion Loss:0.5dB (max) - 50Ohm IIP3:- 24V ~ 30V
R577453005 Overview
It uses the Bulk package in order to optimize the performance of this RF Switch.RF Switchs should be operated at -40°C ~ 85°C temperature while operating.The RF light switch that you are looking at belongs to the subcategory Switches.As the name implies, this RF switching belongs to the DPDT family of RF switchings, and it is a type of RF switching.General Purpose RF switch ic type.There is 24V ~ 30V voltage limit on the RF Switch.