R577443007
Mfr.Part #
R577443007
Package / Case
Module, SMA Connectors
Description
DPDT RAMSES SMA 18GHZ LATCHING I
Active
Packaging :
Bulk
Subcategory :
Switches
Product Category :
Coaxial Switches
Supplier Device Package :
Brand :
Radiall
Topology :
Lamp Type :
Frequency Range :
0Hz ~ 18GHz
Series :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
RF Type :
GENERAL PURPOSE
Radiall
Voltage - Supply :
24V ~ 30V
Impedance :
50Ohm
Test Frequency :
18GHz
DPDT
Product Type :
Coaxial Switches
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Illumination Color :
Datasheets
R577443007
Radiall USA, Inc. R577443007
General Purpose RF Type DPDT -40°C ~ 85°C 0Hz ~ 18GHz Isolation:60dB (min) Insertion Loss:0.5dB (max) - 50Ohm IIP3:- 24V ~ 30V
R577443007 Overview
It uses the Bulk package in order to optimize the performance of the RF Switches.RF Switchs should be operated at -40°C ~ 85°C temperature while operating.The RF light switch that you are looking at belongs to the subcategory Switches.As the name implies, this RF switching belongs to the - family of RF switchings, and it is a type of RF switching.General Purpose RF switch ic type.There is 24V ~ 30V voltage limit on the RF Switch.