R577423000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
R577423000
Manufacturer
Radiall USA, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
DPDT RAMSES SMA 18GHZ FAILSAFE I
Manufacturer :
Radiall USA, Inc.
Product Category :
RF Switches
Features :
Test Frequency :
18GHz
Package / Case :
Module
Supplier Device Package :
Insertion Loss :
0.5dB (max)
Circuit :
DPDT
Voltage - Supply :
24V ~ 30V
Series :
DPDT
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Topology :
Isolation :
60dB (min)
IIP3 :
RF Type :
GENERAL PURPOSE
Frequency Range :
0Hz ~ 18GHz
Impedance :
50Ohm
P1dB :
Datasheets
R577423000
Radiall USA, Inc. R577423000
General Purpose RF Type DPDT -40°C ~ 85°C 0Hz ~ 18GHz Isolation:60dB (min) Insertion Loss:0.5dB (max) - 50Ohm IIP3:- 24V ~ 30V
R577423000 Overview
During RF Switch operation, the operating temperature should remain at -40°C ~ 85°C.In the DPDT family, this part palys an important role in RF switching's traget applications.Input RF type General Purpose of the RF switch ic.It is possible to supply 24V ~ 30V volts to the RF Switch.