R577113005LP
Mfr.Part #
R577113005LP
Description
DPDT RAMSES LOW PIM N 12.4GHZ FA
Frequency Range :
0Hz ~ 12.4GHz
Test Frequency :
12.4GHz
VSWR :
1.5
P1dB :
Coil Voltage :
28 VDC
Voltage - Supply :
24V ~ 30V
Impedance :
50Ohm
Frequency :
12.4 GHz
GENERAL PURPOSE
Contact Form :
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
60dB (min)
Number of Positions :
4 Position
Datasheets
R577113005LP
General Purpose RF Type DPDT -25°C ~ 70°C 0Hz ~ 12.4GHz Isolation:60dB (min) Insertion Loss:0.5dB (max) - 50Ohm IIP3:- 24V ~ 30V
R577113005LP Overview
As a result of the use of the Bulk package, the performance of this RF Switch is optimized.This RF Switch should operate at a temperature of -25°C ~ 70°C when operating.I would like to point out that this RF light switch belongs to the Switches subcategory.A type of RF switching, belonging to the DPDT family, is what we are describing here.RF Type General Purpose from the RF switch ic.RF Switch is capable of supplying a voltage of 24V ~ 30V volts.