R577113005
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
R577113005
Manufacturer
Radiall USA, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
DPDT RAMSES N 12.4GHZ FAILSAFE 2
Manufacturer :
Radiall USA, Inc.
Product Category :
RF Switches
Insertion Loss :
0.5dB (max)
Package :
Bulk
Topology :
Product Type :
Coaxial Switches
Series :
DPDT
Brand :
Radiall
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Category :
Coaxial Switches
Illumination Color :
Subcategory :
Switches
Frequency Range :
0Hz ~ 12.4GHz
Test Frequency :
12.4GHz
RF Type :
GENERAL PURPOSE
Radiall
Features :
Packaging :
Bulk
Voltage - Supply :
24V ~ 30V
Impedance :
50Ohm
Isolation :
60dB (min)
Lamp Type :
Circuit :
DPDT
IIP3 :
Supplier Device Package :
Product Status :
Active
P1dB :
Package / Case :
Module
Datasheets
R577113005
General Purpose RF Type DPDT -40°C ~ 85°C 0Hz ~ 12.4GHz Isolation:60dB (min) Insertion Loss:0.5dB (max) - 50Ohm IIP3:- 24V ~ 30V
R577113005 Overview
It is designed to provide optimal performance by utilizing the Bulk package.-40°C ~ 85°C should be the operating temperature when RF Switch is operating.The RF light switch is included in the Switches subcategory of RF light switchs.Known as a RF switching, this RF switching belongs to the DPDT family.The RF switch ic type is General Purpose.It is possible for the RF Switch to supply voltages of 24V ~ 30V.